Czy warto inwestować w hale namiotowe?

Wspominaliśmy już na naszej stronie o szerokim wachlarzu zalet jakie posiadają hale namiotowe. W niniejszym materiale prześledzimy ten temat pod kątem kosztów – czy inwestycja w hale namiotowe jest opłacalna? Zapraszamy do lektury.

Na czym oszczędzisz inwestując w halę namiotową?

Budowa hali namiotowej to przede wszystkim oszczędność na kosztach montażu. Nie trzeba, tak jak w przypadku hali murowanej, kupować drogie materiały budowlane czy wynajmować ekipę budowlaną. Konstrukcja stalowej hali namiotowej pozwala na błyskawiczne postawienie jej w dowolnie wybranej lokalizacji i równie szybkie jej zdemontowanie. Hala namiotowa to również oszczędność przestrzeni. W przypadku hal murowanych liczyć się trzeba z tym, ze konieczne jest wylanie fundamentów podtrzymujących konstrukcję. Problem ten nie istnieje w halach namiotowych, gdzie wystarczające jest wylanie stóp betonowych pod słupy namiotu. Często odpowiednia nawierzchnia jaką dysponuje zamawiający jest wystarczająca do zakotwienia namiotu (posadzka betonowa, plac wyłożony płytami drogowymi).

Od czego zależy koszt hali namiotowej?

Cena hal namiotowych oferowanych przez PS Namioty Halowe uzależniona jest od kilku czynników, wśród których wymienić można choćby:

  • gabaryty hali (szerokość, wysokość, długość),
  • jej lokalizację,
  • budowę hali (z dachem dwuspadowym, jednospadowym, stały, na szynach, etc.),
  • czas eksploatacji,
  • rodzaj podłoża, na którym hala będzie postawiona.

Alternatywą dla nowej hali namiotowej jest wynajem hali używanej. Często zdarza się tak, że taka hala użytkowana była zaledwie przez 2-4 miesiące, jest więc prawie jak nowa, ale jej cena jest dużo niższa. Z ofertą zarówno nowych jak i używanych hal namiotowych zapoznać można się na naszej stronie – zapraszamy!