Demontaż hali magazynowej – na czym polega?

Pisaliśmy już na naszej stronie o kwestiach związanych z montażem hali magazynowej. W niniejszym artykule skupimy się na szczegółach procesu demontażu.

Kto powinien przeprowadzać demontaż?

Zadania związane z rozbiórką hali magazynowej najlepiej powierzyć firmie, która podjęła się jej montażu. Jest to dobre posunięcie choćby przez wzgląd na to, że pracownicy tej firmy lepiej znają stawianą przez siebie konstrukcję i dzięki tej wiedzy będą mogli ją szybko i poprawnie złożyć. Oprócz wiedzy, potrzebny jest również odpowiedni sprzęt, czyli między innymi dźwigi, podnośniki, rusztowania, itp. Fachowcy demontujący halę magazynową powinni być ponadto wyposażeni w specjalną odzież ochronną i sprzęt BHP.

Demontaż hali magazynowej

Kiedy okres użytkowania hali magazynowej dobiega końca lub też zapada decyzja o przeniesieniu hali w inne miejsce, należy dokonać demontażu obiektu. Warto w tym obszarze zadbać o ostrożność i precyzję, które pozwolą na takie złożenie konstrukcji, by możliwe było szybkie i sprawne postawienie jej ponownie. Podczas prac nad demontażem w pierwszej kolejności zdjęta zostaje plandeka. W kolejnych etapach dochodzi do demontażu stężeń dachowych, oraz większości płatwi. Kolejny etap to systematyczny demontaż pozostałych płatwi oraz stężeń i układanie zdemontowanych ram nośnych na ziemi. W ramach usługi demontażu, firmy, które się go podejmują powinny zadbać również o logistyczne zaplecze dla całego procesu, a także o ewentualny transport hali w nowe miejsce.