Hala namiotowa – kiedy wynajem, a kiedy kupno?

Hale namiotowe to rozwiązanie uniwersalne – niezliczona możliwość ich zastosowania ograniczona jest jedynie ludzką wyobraźnią. Przeznaczenie hali pociąga za sobą określony sposób korzystania: kupno czy wynajem? Poniżej postaramy się rozwikłać ten dylemat.

Kiedy wynajem…

Wynajem hali namiotowej jest korzystnym rozwiązaniem kiedy jego eksploatacja planowana jest na krótki okres (kilka dni, tygodni, miesięcy) ale również na długi (kiedy zakup przekracza możliwości finansowe). Jest to również dobre wyjście w sytuacji, gdy nie dysponujemy odpowiednią przestrzenią do przechowywania tego rodzaju konstrukcji. Możliwy obszar zastosowań hal namiotowych obejmuje wówczas:

  • imprezy okolicznościowe: wesela, urodziny, rocznice,
  • imprezy plenerowe, firmowe, eventy,
  • zadaszenia placów budowy,
  • wystawy czasowe,
  • obiekty handlowe.

Kiedy zakup…

Kupno hali namiotowej to przedsięwzięcie, które wywołane jest potrzebą dłuższej eksploatacji konstrukcji. Wiąże się to głównie z potrzebą zastosowania ich w charakterze hal produkcyjnych, magazynowych tudzież stałych obiektów handlowych. W związku z tym, że zakup nowej hali namiotowej jest kosztowną inwestycją, wiele firm decyduje się na zakup hali używanej. Ich stan oraz jakość są zazwyczaj na bardzo dobrym poziomie, a okres jesienny sprzyja zwiększenia się ich oferty na rynku – związane jest to z zakończeniem wynajmów sezonowych.

PS Namioty Halowe dysponują zarówno halami namiotowymi pod wynajem jak również na sprzedaż (nowe i używane). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.