Hale namiotowe są obiektami, które budowane są zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa. Mówią one o wymogach jakich przestrzegać należy w projektowaniu i stawianiu konstrukcji. Wymogi te uwzględniają również obciążenie wiatrem, które jest jednym z podstawowych oddziaływań uwzględnianych w konstrukcjach hal namiotowych.
O strefach wiatrowych w Polsce
W Polsce istnieją trzy strefy wiatrowe. Pierwsza strefa obejmuje obszar niemal całej Polski z wyłączeniem pobrzeży oraz regionów górskich – tam wiatr osiąga zazwyczaj prędkość do 79 km/h (dla obszarów poniżej 300 m n.p.m.) lub 90 km/h (dla obszarów poniżej 500 m n.p.m.). W drugiej strefie wiatrowej obejmującej obszar Pomorza Zachodniego prędkość jaką może osiągnąć wiatr sięgać może 94 km/h, natomiast w trzeciej (tereny górskie) – do 79 km/h (dla obszarów poniżej 300 m n.p.m.) i do 108 km/h (dla obszarów poniżej 950 m n.p.m.). Wymienione powyżej prędkości wiatru mają znaczący wpływ na rodzaj konstrukcji hali namiotowej – projektując ją trzeba wziąć pod uwagę wartość współczynnika obciążenia wiatrem.
Nasze hale namiotowe odporne na działanie wiatru
Oddziaływanie wiatru na hale namiotowe to problem, który wymaga wykorzystania wiedzy z zakresu meteorologii, aerodynamiki, teorii bezpieczeństwa konstrukcji i dynamiki budowli. Obciążenie wiatrem oblicza się biorąc pod uwagę wiele czynników, między innymi ciśnienie zewnętrzne i wewnętrzne wywierane przez wiatr. W zespole PS Namioty Halowe pracuje zespół ekspertów, którzy dbają o to, by konstrukcje spełniały wszelkie konieczne normy budowlane w zakresie tego rodzaju obciążeń. W naszej ofercie znajdziesz namioty odporne na działanie wiatru o prędkości nawet 144 km/h! Ponadto oferujemy również możliwość dodatkowych zabezpieczeń ścian i dachu na specjalne życzenie Klienta. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!