Hale namiotowe, namioty halowe, - producent. Cena (cennik)

Oferujemy 5 grup namiotów halowych w zależności od rodzaju konstrukcji


Namioty halowe w zależności od gabarytów i wywieranych na nie obciążeń, zasadniczo różnią się pomiędzy sobą budową konstrukcji wsporczej oraz odległością pomiędzy poszczególnymi ramami nośnymi – modułami. Wybór konstrukcji, oraz zastosowany moduł określany jest dla konkretnej lokalizacji obiektu jakim jest hala namiotowa. Wiąże się to z miejscem montażu namiotu halowego i określeniem konkretnej strefy wiatrowej i śniegowej zgodnie z wymaganymi normami oraz funkcją założoną przez użytkownika.

GRUPA I

Konstrukcja lekka – sezonowa (8 cm)


Hale namiotowe lekkie o szerokości od 5 do 10 metrów ze ścianą o wysokości od 2,4 do 3,0 metra. Główna konstrukcja wsporcza wykonana jest z pojedynczego profilu o grubości ścianki 2 mm lub 3mm w zależności od lokalizacji namiotu i znajdującej się tam strefie wiatrowej. Są to namioty przeznaczone do sezonowych zastosowań i w ograniczonym zakresie jako namioty całoroczne. Mogą zostać użyte, jako tymczasowe zadaszenia, letnie magazyny, zabezpieczenia imprez plenerowych, zabezpieczenie budów, idealne do krótkich wynajmów, używane również często w okresie letnim jako cieniowniki do przechowywania materiałów wrażliwych na duże nasłonecznienie. Wówczas zamiast standardowego przykrycia, stosuję się również atestowaną siatkę cieniującą wykonaną z PVC.

GRUPA II

Konstrukcja ciężka – całoroczna (16 cm)


Hale namiotowe ciężkie o szerokości od 5 do 12 metrów ze ścianą o wysokości od 2,4 do 6,0 metrów. Główna konstrukcja wsporcza wykonana jest z kratownicy uproszczonej potocznie zwanej drabinki, składającej się z dwóch równoległych pasów z przewiązką w środku. Taki zestaw tworzy ramę o wysokości 16 cm wykonaną z profili o grubości ścianki 2 mm. Są to namioty przeznaczone zarówno do sezonowych zastosowań jak również i przede wszystkim jako namioty całoroczne o rozpiętości ramy wsporczej do 12 metrów. Mogą zostać użyte, jako tymczasowe zadaszenia, ale przede wszystkim stosowane są do wynajmów długoterminowych, jako hale magazynowe tymczasowe i docelowe, zabezpieczenie materiałów i maszyn przed warunkami atmosferycznymi, tymczasowe warsztaty, myjnie, hale produkcyjne itp. Standardowo przykrycie wykonane jest z plandeki PVC, ale można również zastosować na ścianach blachę trapezową.

GRUPA III

Konstrukcja ciężka – całoroczna (51,5 cm)


Hale namiotowe ciężkie o szerokości od 13 do 17 metrów ze ścianą o wysokości od 2,7 do 6,0 metrów. Główna konstrukcja wsporcza wykonana jest z kratownicy, składającej się z dwóch równoległych pasów ceownika z przewiązkami pod kątem w środku. Taki zestaw tworzy ramę o wysokości 51,5 cm wykonaną z profili o grubości ścianki 2 i 3 mm. Są to namioty przeznaczone przede wszystkim do stosowania jako namioty całoroczne o rozpiętości ramy wsporczej do 17 metrów. Mogą zostać użyte, jako tymczasowe zadaszenia, ale przede wszystkim stosowane są do wynajmów długoterminowych, jako hale magazynowe tymczasowe i docelowe, zabezpieczenie materiałów i maszyn przed warunkami atmosferycznymi, tymczasowe warsztaty, myjnie, hale produkcyjne itp. Standardowo przykrycie wykonane jest z plandeki PVC, ale można również zastosować na ścianach blachę trapezową.

GRUPA IV

Konstrukcja ciężka – całoroczna (80 cm)


Hale namiotowe ciężkie o szerokości od 18 do 20 metrów ze ścianą o wysokości od 2,7 do 8,0 metrów. Główna konstrukcja wsporcza wykonana jest z kratownicy, składającej się z dwóch równoległych pasów ceownika, podspawane dodatkowym ceownikiem w celu wzmocnienia, z przewiązkami pod kątem w środku. Taki zestaw tworzy ramę o wysokości 80 cm wykonaną z profili o grubości ścianki 2 i 3 mm. Są to namioty przeznaczone przede wszystkim do stosowania jako namioty całoroczne o rozpiętości ramy wsporczej do 20 metrów. Mogą zostać użyte, jako tymczasowe zadaszenia, ale przede wszystkim stosowane są do wynajmów długoterminowych, jako hale magazynowe tymczasowe i docelowe, zabezpieczenie materiałów i maszyn przed warunkami atmosferycznymi, tymczasowe warsztaty, magazyny, terminale przeładunkowe, hale produkcyjne itp. Standardowo przykrycie wykonane jest z plandeki PVC, ale można również zastosować na ścianach blachę trapezową.

GRUPA V

Konstrukcja ciężka – całoroczna (100 cm)


Hale namiotowe ciężkie  o szerokości od 21 do 34 metrów ze ścianą o wysokości od 2,7 do 10,0 metrów. Główna konstrukcja wsporcza wykonana jest z kratownicy, składającej się z dwóch równoległych pasów ceownika, podspawane dodatkowym ceownikiem w celu wzmocnienia, z  przewiązkami pod kątem w środku. Dodatkowo te konstrukcje posiadają jeszcze spawane na kratownicę dodatkowe profile wzmacniające co powoduje, że ramy wytrzymują obciążenia do 1,2 kN/m2! Taki zestaw tworzy ramę o wysokości 100 cm wykonaną z profili o grubości ścianki 2 i 3 mm. Są to namioty przeznaczone przede wszystkim do stosowania jako namioty całoroczne o rozpiętości ramy wsporczej do 34 metrów. Mogą zostać użyte, jako tymczasowe zadaszenia, ale przede wszystkim stosowane są do wynajmów długoterminowych, jako hale magazynowe tymczasowe i docelowe, zabezpieczenie materiałów i maszyn przed warunkami atmosferycznymi, tymczasowe warsztaty, magazyny, terminale przeładunkowe, hale produkcyjne itp. Standardowo przykrycie wykonane jest z plandeki PVC, ale można również zastosować na ścianach blachę trapezową.

GRUPA VI

Konstrukcja ciężka – całoroczna (200 cm)


Hale namiotowe ciężkie o szerokości od 35 do 50 metrów ze ścianą o wysokości od 2,7 do 10,0 metrów. Główna konstrukcja wsporcza wykonana jest z kratownicy, składającej się z dwóch równoległych pasów ceownika, podspawane dodatkowym ceownikiem w celu wzmocnienia, z przewiązkami pod kątem w środku. Dodatkowo te konstrukcje posiadają jeszcze spawane na kratownicę dodatkowe profile wzmacniające co powoduje, że ramy wytrzymują obciążenia do 1,5 kN/m2! Taki zestaw tworzy ramę o wysokości 200 cm wykonaną z profili o grubości ścianki 3 i 4 mm. Są to namioty przeznaczone przede wszystkim do stosowania jako namioty całoroczne o rozpiętości ramy wsporczej do 50 metrów. Mogą zostać użyte, jako tymczasowe zadaszenia, ale przede wszystkim stosowane są do wynajmów długoterminowych, jako hale magazynowe tymczasowe i docelowe, zabezpieczenie materiałów i maszyn przed warunkami atmosferycznymi, tymczasowe warsztaty, magazyny, terminale przeładunkowe, hale produkcyjne itp. Standardowo przykrycie wykonane jest z plandeki PVC, ale można również zastosować na ścianach blachę trapezową.

GRUPA VII

Konstrukcja niestandardowa


Do ostatniej grupy zaliczamy wszelkie namioty halowe, konstrukcje namiotowe odbiegające od standardowych hal namiotowych. Mogą to być konstrukcje przegubowe o słupach węższych u dołu i szerszych u góry, legary dachowe tzw. łamane składające się z kilku skręcanych ze sobą części, namioty zrealizowane pod nietypowe zamówienia na różnego rodzaju podwyższeniach, murkach, zadaszenia sortowni, oczyszczalni o bardzo krótkich słupach, namioty halowe stosowane na budowach do przykrywania różnego rodzaju ogromnych konstrukcji. Na naszym koncie mamy udział między innymi przy budowie stadionu na euro 2012 – Enea Gdańsk, budowie II linii metra w Warszawie, tworzeniu zaplecza budowy dworca PKP Kraków Balice, realizowaliśmy tymczasowe terminale w Porcie lotniczym w Krakowie i hangary dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, nasze namioty wynajmowane były na terenie Koncernu Naftowego Orlen w Płocku, na budowę elektrociepłowni we Włocławku. Stworzyliśmy około 20000 m2 terminali przeładunkowych na nabrzeżach portu w Gdańsku i Gdyni, oraz wiele wiele innych!

Wszystkie produkowane przez nas namioty halowe mają budowę modułową. Każdy moduł zbudowany jest, z elementów w pełni powtarzalnych. Dotyczy to zarówno konstrukcji wsporczej jak również poszycia ścian i dachu. Cecha ta przyśpiesza i ułatwia proces montażu i demontażu. Pozwala również na szybką rozbudowę, przebudowę namiotu halowego a także ułatwia dostawę i wymianę uszkodzonych elementów skracając czas wymaganych napraw. Powtarzalność i precyzję produkcji uzyskujemy stosując na etapie projektowania programów środowiska CAD, oraz na etapie produkcji, zautomatyzowanego cięcia i otworowania profili i blach. Konstrukcje hal namiotowych są produkowane ze stalowych profili zimno-giętych, zabezpieczonych antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe. Wszystkie materiały do produkcji konstrukcji namiotu halowego jak również elementy złączne tj. śruby, łączniki, kotwy posiadają wymagane certyfikaty świadczące o ich wymaganej wytrzymałości. Poszycie dachu i ścian produkowane jest z tkaniny poliamidowej powlekanej PVC (popularnie nazywanej plandeką). Używamy do produkcji tkanin PVC tylko w I gatunku, tylko sprawdzonego europejskiego producenta firmy SERGE FERRARI. Wszystkie stosowane przez nas tkaniny PVC mają atest pożarowy na niezapalność, trudnozapalność, niepalność. Oferta nasza obejmuje asortymenty namiotów uwzględniające w szczególności: Gabaryty

  • szerokość 5 – 45 m
  • wysokość ściany bocznej do 2,4 m do 10 m (w zależności od szerokości namiotu)
  • długość – wielokrotność modułu (standardowo moduł odstępu ramy od ramy wynosi maksymalnie 5 m i może być zagęszczany nawet do 2,5 m)

Wytrzymałość

  • obciążenie śniegiem od 0,25 kN/m2 (25kg/m2) do 1,8 kN/m2 (180 kg/m2)
  • obciążenie wiatrem w zależności od lokalizacji namiotu halowego maksymalnie do 40 m/s (144 km/h)
  • dodatkowe wzmacnianie konstrukcji ścian i dachu uwzględniające wymagania klienta np. zabezpieczenie ścian dla ładunków sypkich lub związanych z niebezpieczeństwem przemieszczenia się ładunków np. big-bag.

Zastosowanie materiałów poszycia konstrukcji

  • dach – zawsze z tkaniny PVC
  • ściany zewnętrzne – tkanina PVC, blacha trapezowa, płyta warstwowa
  • ściany wewnętrzne – tkanina PVC, deski.

Budowa

  • namioty z dachem dwuspadowym
  • namioty z dachem jednospadowym
  • namioty stałe (zakotwione)
  • namioty stabilizowane obciążeniowo (niezakotwione bezpośrednio do podłoża)
  • namioty na szynach
  • za budowy namiotowe obiektów gabarytowych
  • namioty nietypowe

Zastosowanie namiotów halowych

Ze względu na pełnioną funkcję:

  • magazyny docelowe i zastępcze
  • zadaszenia placu budowy
  • hale produkcyjne docelowe i zastępcze
  • obiekty handlowe stałe i czasowe
  • obiekty wystawowe
  • obiekty sportowe
  • imprezy okolicznościowe
  • inne

Ze względu na czas eksploatacji:

  • lokalizacja czasowa
  • lokalizacja docelowa