Jak zabezpieczyć hale namiotowe przed korozją?

O tym, że korzystanie z hal stalowych niesie ze sobą wiele korzyści pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów. Jednak z ich eksploatacją wiążą się również pewne problemy. Pod wpływem procesów chemicznych i elektrochemicznych, które zachodzą w środowisku naturalnym stal ulega korozji, czyli innymi słowy – niszczeje. Stanowi to niemałe zagrożenie dla użytkowników hal stalowych, w związku z czym konieczne jest stosowanie odpowiednich zabezpieczeń antykorozyjnych w konstrukcjach tego rodzaju.

Zabezpieczenia antykorozyjne – kiedy?

Odpowiednie kroki w kierunku zabezpieczenia hali namiotowej przed korozją najlepiej podjąć już na etapie jej konstruowania, a bezwzględnie w sytuacjach kiedy: hala namiotowa ma już widoczne ogniska korozji, na elementach powierzchni uszkodzona jest ciągłość powłoki ochronnej, hala wymaga odświeżenia i wzmocnienia odporności na czynniki atmosferyczne. Dzięki zastosowaniu antykorozyjnych rozwiązań w halach namiotowych, zwiększa się ich trwałość i wytrzymałość, co znacząco poprawia poziom bezpieczeństwa związany z ich użytkowaniem, a dodatkowo wpływa pozytywnie na ogólny wygląd i estetykę.

Zabezpieczenia antykorozyjne – jakie?

W celu ochrony przed korozją, w konstrukcjach hal namiotowych ze stali stosuje się między innymi cynkowanie ogniowe. Jest to sposób najtańszy, a przy tym najbardziej wartościowy i gwarantujący długoletnią ochronę przed korozją. Łączy zalety metalicznych powłok ochronnych z zabezpieczeniem katodowym, dzięki niemu możliwe jest zabezpieczenie przed korozją na zewnątrz, ale również wewnątrz konstrukcji. Warto przy tym pamiętać, że ocynkowane powinny być również śruby i sworznie.