Namioty sferyczne

Namioty sferyczne: zastosowania

Wyglądają niecodziennie, bo przypominają nieco kosmiczną bazę rodem z filmów sci-fi. Można z nich jednak korzystać, i to na wiele sposobów, także na Ziemi. Chodzi oczywiście o namioty sferyczne. Czym się wyróżniają i jakie są ich zastosowania? Oto najważniejsze informacje.

Namioty sferyczne kształtem przypominają kule, a raczej półkule. Są oparte o lekką, ale solidną konstrukcję i wykonane ze specjalnych materiałów. Ogromnymi zaletami tych konstrukcji są:

  • doskonałe właściwości termoizolacyjne – to sprawia, że można z nich korzystać zarówno zimą, jak i w środku lata (biały kolor namiotu odbija promieniowanie słoneczne, zapobiegając nadmiernemu nagrzaniu się przestrzeni),
  • szerokie możliwości aranżacyjne – można ustawić jeden namiot albo kilka połączonych ze sobą specjalnymi tunelami, a przestronne wnętrze urządzić na różne sposoby,
  • atrakcyjny design – przyciąga uwagę i zachęca do wejścia do środka, co ma znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy namiot jest wykorzystywany do celów marketingowych, promocyjnych lub sprzedażowych.

A jak wykorzystać takie konstrukcje?

Imprezy masowe

Namioty sferyczne pojawiają się coraz częściej na eventach plenerowych (jak hale namiotowe) przeznaczonych dla dużej grupy uczestników. Mogą się w nich odbywać np. występy sceniczne, różnego rodzaju konkursy czy koncerty (największe namioty pomieszczą jednocześnie nawet kilkaset osób). Na takich eventach mogą być również przestrzenią gastronomiczną – wystarczy ustawić stoliki i stoliki z posiłkami i napojami. Sprawdzą się także jako plenerowe showroomy – miejsca, w których firmy prezentują swoje najciekawsze produkty.

Bankiety, wesela, przyjęcia plenerowe

Eleganckie wnętrze namiotu sferycznego świetnie zastąpi tradycyjną halę namiotową w trakcie imprezy w plenerze o bardziej oficjalnym charakterze. Plan przestrzeni ułatwi rozstawienie stolików, niewielkiej sceny czy stołów z cateringiem. Goście będą się czuli komfortowo, ponieważ namiot ochroni ich przed wiatrem, chłodem, a jednocześnie będzie właściwie wentylowany.

Zamiast altany ogrodowej

W tej roli wykorzystywane są coraz chętniej mniejsze namioty sferyczne. Wystarczy ustawić taki namiot w miejscu, gdzie stanąć miała klasyczna altana, a do wewnątrz wstawić meble ogrodowe. Konstrukcja ochroni przed chłodem, deszczem i wiatrem lepiej niż standardowa architektura ogrodowa. To sprawi, że na zewnątrz będzie można przebywać nawet do późnej jesieni.

Eventy promocyjne

Na namiocie sferycznym można bez problemu umieścić logo swojej firmy oraz inną grafikę. A to oznacza, że warto je wykorzystać podczas rozmaitych akcji promocyjnych. Sprawdzą się zarówno wówczas, gdy firma prowadzi krótkoterminową promocję gdzieś w centrum miasta, jak i jako miejsce stałej ekspozycji produktów. Można z nich skorzystać również na targach branżowych.

To oczywiście tylko kilka z wielu zastosowań, jakimi charakteryzują się namioty sferyczne. Można spodziewać się, że konstrukcje te na przestrzeni kolejnych lat będą zyskiwały na popularności. A jeśli chcesz skorzystać z nich już dzisiaj, skontaktuj się z naszymi doradcami.